Haberler

Haberler

Soylu: Malatya’da 26 bölgede 63 hastanenin kan ihtiyacını bölgemiz karşılamaktadır

Tanıtım programı sırasında Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, “Bugün çok güzel ve büyük bir hizmet için bir aradayız. Bölge Müdürlüğümüzü temsil eden Malatya, Elazığ, Adıyaman ve Tunceli ile kan hizmetine bağlı bulunmaktadır.

Malatya’da 26 bölgede 63 hastanenin kan ihtiyacını bölgemiz karşılamaktadır. Bu hizmetleri yaparken gelişen büyüyen Malatya’da hizmete yetişmek için büyük bir gayret sarf ediyoruz. İlçelere yetişebilmek için mobil araç bulundurmamız gerekiyordu. Bunun eksikliğini hissettik. Son cihazlarla donatılmış modern bir mobil aracın açılışını yapmak ve hizmete sunmak için bir aradayız.

Bu aracı bizlere kazandıran başta Kızılay Genel Merkez ve Genel Başkanımız Dr. Kerem Kınık ve Kızılay Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Umut Yalçın ve bu hizmetin açılışında her zaman yanımızda olan, yanımızda olmakla Türk Kızılay’ına güç veren Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Gürkan: Vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyorum

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan  da, “Kızılay memleketimizin zor günlerinde her zaman yanımızda olmuştur. Geçtiğimiz aylarda 24 Ocak’ta yaşamış olduğumuz depremde yine Kızılay ilk yanımızda olan kuruluş olmuştur. 

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüs sonrası Kızılay, kan stoklarında azalma sürecine girdi.  Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi olarak Kan Bağışı kampanyası başlattık.  Kampanya sonrası kan verme noktasında belli bir yükselme olduğunu gördük.

Kızılay Malatya Şube Başkanlığımız gerekli çalışmaları göstererek, son derece modern, güzel bir şekilde dizayn edilmiş, teknoloji ile donatılmış ve aynı anda 4 kişinin kan bağışında bulunacağı mobil kan bağışı aracını Malatya’mıza ve bölgemize kazandırdılar. Kızılay’ımıza ve Malatya’mıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Vatandaşlarımızı da kan bağışında bulunmaları noktasında davet ediyorum” şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Kızılay yetkilileri tarafından kurdele kesilerek Kızılay Mobil Kan Bağış aracı hizmete alındı.

Test